Popularita masážního baňkování vzrostla v poslední době po celém světě a je nabízena v masážních salonech, v lázních a ve všech praxích, které chtějí rozšířit svojí nabídku služeb.

Masážní baňkování patří k uznávaným starověkým čínským metodám a masér musí projít základním masérským kurzem, kurzem základů východní medicíny a až poté kurzem masážního baňkování.

Masážní baňkování je sice razantnější variantou masáží, ale také příjemnou, při které prakticky nevznikají hematomy. Masér musí znát anatomii a fyziologii lidského těla. V klasických masérských salónech není vhodné používat invazivní a krvácivé způsoby a ani agresivní způsob baňkování.

Masážním baňkováním můžeme masírovat záda, šíji, nohy a meridiány. Při masáži zad se baňky nejprve aplikují v oblasti křížokyčelního skloubení a nechávají se působit 5 – 10 minut, poté se krouživými pohyby promasíruje celá tato oblast. Masér tímto způsobem pokračuje vzhůru podél páteře až k šíji.

Masážní baňkování šíje se provádí v leže na břiše, nebo na masážní klekačce. Podle zatuhlosti svalů masér používá krouživé nebo táhlé pohyby.

Masážní baňkování nohou se používá především u ošetření celulitidy. Při této masáži masér používá silikonové baňky, kterými provádí kruhy 10 – 15 centimetrů a po několika sekundách baňky odstraňuje.

U masážního baňkování meridiánů se baňky táhnou po meridiánech a propracovává se oblast, která potřebuje zásah maséra. Říká se jim místa s nedostatkem energie.

Ty díky hloubkovému účinku baněk se masér dostane pod tukovou vrstvu a ovlivní tak jejich bolestivé potíže, což se při klasické masáži většinou nepodaří. Při každém masážním baňkování masér pečlivě vybírá druh velikost a materiál baněk tak, aby byla masáž příjemná a účinná.

Účinky baňkování

Délka trvání masážního baňkování

Opakování masáže

Kdy a pro koho je anticelulitidní masáž nevhodná?